O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ÚŽASNÁ KATEŘINA PDF Tisk E-mail
Pondělí, 27 srpen 2018
Výsledek obrázku pro katherine johnsonNarodila se roku 1918 v městečku White Sulfur Springs v době, kdy Afroameričané mohli navštěvovat jen osm stupňů školy. Aby mohla získat vyšší vzdělání, musel ji její otec vozit do 180 kilometrů vzdáleného města. Střední školu dokončila ve čtrnácti letech, univerzitu v osmnácti – obě s vynikajícím prospěchem. Již tehdy ji její učitelé považovali za výjimečný matematický talent, přesto měla po absolutoriu problém najít si místo.
 
JMÉNO A JMENINY - 4. PDF Tisk E-mail
Neděle, 26 srpen 2018
Kolem třetí, spíš kolem půl čtvrté ráno mě probouzívají ptáci. Nejprve si některý z nich pípne, později se celá ta kumpanie rozeřve na plné kolo. Zvykla jsem si na to, venku už bylo svítání, to zvláštní světlo, čisté a čiré, ještě bez teplých tónů sluníčka. Ale najednou co to? V poslední době mám pocit, že se to dvounohé opeřené obyvatelstvo probouzí dřív - je ještě tma! Ale ne, jdou jim dobře, jejich budíci, to jen sluníčko si dává víc a víc na čas. Přispává si, vůbec na nic nebere ohledy - že by to bylo tím, že už je tu podzim? Utíká nám léto, utíkají nám léta...
 
DLOUHÁ CESTA PDF Tisk E-mail
Úterý, 21 srpen 2018
Výsledek obrázku pro Linda MajerováV letním období velká část světové populace vyráží do cizích krajů za poznáváním a objevováním něčeho nového. Samozřejmě pak porovnáváme. Nejinak tomu je i letos. Leckdy bývají střety kultur obrovské. Jižní státy mají již téměř klasický „maňana“ přístup, u těch severských můžeme naopak ocenit jejich racionalitu. A v těchto dnech člověk velmi přivítá i jejich geografickou polohu, kdy se za teplo považují teploty rozdílné až o dvacet stupňů od našich.
 
POMŮŽETE NÁM NAJÍT POTOMKY DVOU VĚZŇŮ? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 20 srpen 2018
Můj dědeček měl bratra, který se stal komunistou a ve svém velkém nadšení odjel do Ruska budovat socialismus. Brzy ale poznal, že socialismus skutečně není to pravé ořechové a začal to tam kritizovat. Jak to s ním dopadlo, to asi každý uhodnete - skončilo to jeho popravou. Zbyla po něm ruská žena s malou holčičkou a později novorozenětem.
 
ČECH VĚZNĚNÝ V GULAGU PDF Tisk E-mail
Pondělí, 20 srpen 2018
František Tomečka se narodil 19.3.1906 v Hranicích na Moravě Adolfovi a Antonii Tomečkovým. Pro Antonii, rozenou Horákovou, to bylo v jejím druhém manželství, neboť první muž jí zemřel a jí po něm zůstal jen malý syn Václav Machálka. Rodina do níž se František narodil, byla chudá, a postupně se manželům Tomečkovým narodilo celkem devět dětí.
 
JMÉNO A JMENINY - 3. PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 16 srpen 2018
Počasí můžeme cítit jinak, než jak ukazuje teploměr. Ne vždy teplota, kterou objektivně změříme na teploměru, odpovídá tomu, jak teplo a chlad vnímáme na vlastní kůži. Taková je prostě „pocitová teplota". Ta je v horkých dnech zvyšována větší vlhkostí vzduchu, lidé říkají, že je dusno. Pro středoevropana je snesitelnějších suchých 37 °C v poušti, než stejných, ale vlhkých 37 °C v tropech. Je to dáno tím, že ochlazování odpařováním kapiček potu na povrchu kůže je účinnější v suchém vzduchu než ve vlhkém, který již další pot není schopen pojmout. Pot tak zůstává na těle a pocitově zvyšuje pocit horka. Vnímání počasí ale ovlivňují i další faktory.
 
VÝROČÍ 21. SRPNA - POLITICKÝ BOJ PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 16 srpen 2018
Od okupace ČSSR vojsky Varšavské smlouvy uplyne letos v srpnu 50 let, což bývalo považováno za dvě generace (dnes při pozdním zakládání rodin to bude asi jinak). Dvě generace už je dost dlouho, aby se ledacos zapomnělo. Vzhledem k tomu, že většina dnešních občanů tenkrát nebyla dospělá, nebo tu vůbec ještě nebyla, domnívám se, že je zapotřebí připomenout tehdejší okolnosti (události byly mnohokrát uvedeny a všichni je znají).
 
KDO Z VÁS JE TAKY "LEVEJ"? PDF Tisk E-mail
Úterý, 14 srpen 2018

Left Handers Day awareness day

13. srpen jako Den leváků vyhlásila v roce 1976 Mezinárodní asociace leváků (Lefthanders International). Chce tak upozornit na problémy, s kterými se leváci v pravorukém světě dennodenně potýkají. Mezinárodní den leváků je zároveň oslavou této jedinečnosti, která jde nezřídka ruku v ruce i s vyšší inteligencí, lepší pamětí nebo řečnickým uměním. Důvodem je zvýšení zaměření pozornosti na leváky a na problémy, se kterými se každodenně potýkají. Protože většina nástrojů, přístrojů, nářadí a ostatních věcí se vyrábí stále jen pro praváky. Klasickým příkladem je například otvírák konzerv :-)))

 
JMÉNO A JMENINY - 2. PDF Tisk E-mail
Neděle, 12 srpen 2018
Roman, Zuzka, Klárka, Hanka, Alenka... Hodně jich známe z Kudlanky, že? Ale - za pouhopouhé tři neděle, za třikrát sedm dní, jsou prázdniny za námi, dětičky naklušou do školy - některé poprvé, některé naopak naposledy... a zase nás začnou ve všech stran masírovat Vánoce všech barev a proveniencí? Jsem zvědavá, za jak dlouho a který obchod se první “vźmuží”, a pošle na nás Santu? Počasí sice ještě stále "hoří" na straně jedné a přetéká na straně druhé - ale nenechme se tím ukolébat. Naberte síly (finanční), za pár dnů budete honem honem psát seznamy, co komu pod stromeček. A vymýšlet, kde zas na to letos vzít!
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 66 - 78 z 1703
[CNW:Counter]