O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ŠANEL HOŘÁNKOVÁ, WINETŮ MAKOVIČKA PDF Tisk E-mail
Úterý, 31 srpen 2021
Jak zklidnit plačící miminko? | NEKKY baby club ZlínJeště před pár lety nebyla dvě křestní jména u nás příliš obvyklá. Dnes mají rodiče mnohem větší volnost v tom, jak svého potomka pojmenují a kde se inspirují. Při výběru jména (nebo jmen) pro svého potomka by ale měli zachovat nadhled, aby jméno ladilo s příjmením, aby mělo více variant, kterými se bude budoucí človíček a pak dospělý člověk oslovovat, aby nebylo ani krátké, ani příliš dlouhé, aby nebylo krkolomné ve výslovnosti... to jsou ta hlavní kritéria.
 
ZAVINÁČE PDF Tisk E-mail
Pondělí, 30 srpen 2021
Zavináč (jídlo) – WikipedieV češtině se slovo zavináč původně používalo (a stále používá) pro zavinutý řez z rybího masa a zeleniny, naložený v kyselém nálevu. Podle jeho tvaru se poté název vžil i pro znak @, který je používaný především v e-mailové komunikaci; v e-mailové adrese odděluje jméno uživatele a jméno domény. Jeho původ je však mnohem starší a použití je mnohem rozmanitější. Použití tohoto symbolu pro e-mailové adresy zavedl internetový průkopník Ray Tomlinson, přezdívaný Raper.
 
KDO BYL TAJEMNÝ AUTOR RUKOPISU? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 23 srpen 2021
Voynichův rukopis - nejzáhadnější kniha na světě 1Rukopis, zvaný Voynichův, je mnohými považován za nejzáhadnější knihu světa. Proč? Protože se jej desítkám odborníků, vědců, kryptologů, lingvistů a matematiků dosud nepodařilo rozluštit. Pokusů o jeho rozšifrování proběhlo nespočet, stejně jako bylo předloženo nespočet teorií vysvětlujících jeho obsah či původ. Voynichův rukopis je obestřen mlhou tajemství. Je autorem rukopisu Leonardo da Vinci? Byl snad rukopis sepsán v Praze? Nebo se jedná o pouhý žert s neexistujícím písmem, které nemá žádný význam?
 
MĚNÍ SE KULISY, ALE HLOUPOST ZŮSTÁVÁ PDF Tisk E-mail
Středa, 18 srpen 2021
Vlastimil Vondruška | Moba KnihyKdyž se tak dívám kolem sebe, chce se mi jadrně klít, slyším-li, co nám naši politici a média říkají. Téměř vše, co udělají, by si zasloužilo přetavit v satiru, protože nic jiného se s tím dělat nedá. Jak říká Hannlonova poučka: „Nehledejme u politiků zlé úmysly tam, kde je vysvětlením prostá lidská hloupost“. Před deseti lety poprvé vyšel můj román Klášterní madrigal, v němž si dělám legraci z byrokratů, nadutosti, zbytečnosti a také z pokrytectví. Za těch deset let se nezměnilo vůbec nic.
 
TO BYL TENKRÁT KRÁSNÝ SVĚT ... PDF Tisk E-mail
Úterý, 17 srpen 2021

Pán Bůh - Anděl Páně - POSTAVY.czNapřed Bůh stvořil nebe a zemi. Jen promluvil, a stalo se to. Země byla nejprve pustá, prázdná, pokrytá vodou a všude tma. Tak Bůh řekl: „Ať je světlo!“ a bylo. Další dny stvořil oblohu, moře, souš… Pak slunce, měsíc a hvězdy. Poté vody naplnil životem, stvořil množství živých tvorů, a opět se mu to povedlo. Země začala vypadat moc pěkně. Po určité době mu začalo být smutno, a tak se Bůh rozhodl, že si tedy udělá  něco pro zábavu.

 
PRVNÍ VAKCINACE – MJ. VÍTE, CO TO SLOVO ZNAMENÁ? PDF Tisk E-mail
Neděle, 15 srpen 2021
Očkování – WikipedieSám objev očkování je velmi starý. Všechno začíná jménem Edwarda Jennera. Tento britský vesnický lékař se proslavil zavedením první vakcíny proti pravým neštovicím. Edward Jenner už od dětství slýchal, že dojičky krav, které prodělaly kravské neštovice, těmi pravými nikdy neonemocněly. Z toho vyvodil, že kravské neštovice vytvářejí u lidí odolnost proti pravým (černým) neštovicím. Mj. pokud nevíte, tak černé neštovice byly v řadě případů smrtelné...
 
KLUK OWEN A JEHO PES HAATCHI PDF Tisk E-mail
Úterý, 10 srpen 2021
Napíšu vám to velmi krátce: Owen Howkins z anglického Basingstoke se narodil se vzácnou genetickou chorobou. (Schwartz-Jampelov syndrom je stav, který udržuje všechny svaly v neustálém napětí. Bohužel, dodnes na tuto nemoc neexistuje lék. Jsou jen nejrůznější pomocné postupy – masáže, léky proti bolesti atd. Jinak většina lidí s touto nemocí má normální délku života.) Postupem doby, čím byl Owen starší, tím hůř snášel svou „jinakost“. Vnímal, jak se k němu ostatní děti chovají... Později už ani nechtěl s nikým komunikovat. Byl čím dál tím víc osamělý… Bylo mu sedm let a jeho rodiče to nesli velice těžce.
 
 
PENÍZE, PENÍZE, JSOU NADE VŠE? PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 05 srpen 2021
Transparent Roll Of Money Png - Roll Of Money Png, Png Download ,  Transparent Png Image - PNGitemPapírové peníze jsou v současnosti považovány za něco zcela samozřejmého. Jejich existence a běžné používání je ale věc z historického hlediska poměrně nová – dlouhou dobu byl totiž využíván výměnný obchod a také mince, vyrobené z nejrůznějších kovů. Zatímco v Číně se papírovými penězi platilo už cca kolem roku 900, Evropa si na první bankovku na papíru musela počkat až do léta roku 1661.
 
NAŠE PŘÍMOŘSKÉ PŘÍSTAVY PDF Tisk E-mail
Pondělí, 02 srpen 2021
Po první světové válce, na základě Versailleské smlouvy, získal český stát od Německa dvojici přístavů Moldauhafen a Saalehafen - abychom po překreslení hranic v poválečné Evropě měli otevřený přístup k moři. Česko má přístavy svěřené k užívání až do roku 2028. Hamburk se ale od první poloviny 20. století zásadně proměnil, a z kdysi průmyslových přístavních území na okraji města jsou dnes lukrativní pozemky.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 27 - 39 z 2016
[CNW:Counter]