[CNW:Counter]
  www.kudl@nk@.cz   

O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé…
 
téma
manuál
poradna
tady a tam
úkol pro vás
MUDr. Kudlička
fauna a flora
nejen duše
zážitky
krásno
:-)))
 
FÓRA KUDLANKY
 
 
 
dopisy do poradny
dopisy do redakce
 
 
 

Kudl@nk@
domovská stránka

Kudl@nk@
do oblíbených

 
 
 
DOMŮ
 
ARCHIV
 
bloguje.cz
 
 
 
 
Nová kniha: Jsem fakt impotent?!
 
KUDLANKA.CZ, ISSN 1214-7826
Copyright (c) 2003-2004
Šéfredaktorka:
Mgr. Daniela Umlauf Goldwein
 
CO TEĎ? KAM S NÍM?
Rubrika: [úkol pro vás]

Mám jednu dobrou kamarádku. Také by to mohla být moje dcera :-))). Včera mi však řekla věc, která mne zbavila slov. A to je už co říct... Doposavad jsem vždycky věděla co odpovědět – když ne přímo poradit, tak alespoň kam se pro radu obrátit. Ale na to, co jsem se právě dozvěděla, jsem najednou zůstala beze slov, bez rady... Protože nechci její identitu prozradit, uvedu jen nejhlavnější a nejpodstatnější body. A aby se mi lépe hovořilo, dejme jí jméno Zuzana.

celý článek
OČAROVANÁ – TAK SI PŘIPADÁM
Rubrika: [úkol pro vás]

Kudlanko a vy všichni kolem, pomozte mi, dostat se z bláta i louže, kam jsem zabředla. Na rozdíl od některých jiných si všechno uvědomuju, ale vůbec mi to není nic platné. Zamilovala jsem se do člověka, který je snad opravdu démon. No, tak asi není, ale působí tak. Vím přesně, co všechno je na něm špatného, vlastně všechno, ale současně když jsem s ním, tak jsem ztracená a snad kdyby řekl skoč pod auto, tak se maximálně zeptám „pod které, miláčku?“

celý článek
VÍM SICE, CO BYCH MĚLA DĚLAT, ALE...
Rubrika: [úkol pro vás]

Mila Kudlanko, sleduji Tvoji poradnu uz nejaky cas, a kdyz vidim, kolika zenskym pomahas vyresit jejich problemy, pokusim se to, co mne momentalne trapi, alespon napsat. Ono to pomuze i mne, abych si udelala ve vecech mozna o neco vic jasno ... Asi to bude uplne tuctovy pribeh 'zamilovana zenska + zadany chlap', jakych uz bylo na Kudlance spousty, ale nejspis potrebuju, aby mi nekdo poradne naplacal. A proc ne zrovna ctenari Kudlanky ...

celý článek
VRAŤ SE DOMŮ...
Rubrika: [úkol pro vás]

Ahoj kudlanko, poraď mi. Žil jsem s manželkou 10 let. Nikdy jsem nebyl žádnej svatoušek a občas si dal do nosu. Poslední tři roky jsem se ale hodně uklidnil. Moje žena mi byla před necelýma dvěma roky nevěrná s naším o 8 let mladším sousedem, a to ne jednou. Nakonec se rozhodla, že se mnou zůstane. Je pravdou, že ač je to paradox, začal jsem ji o to víc milovat, mám ji rád nade vše. Ale - když jsem měl pak trochu upito, tak jsem jí to občas vyčetl.

celý článek
DÍTĚ - ŽENA? - II.
Rubrika: [úkol pro vás]

Je to asi čtvrt roku, co jsme tu probírali případ maminky, která najednou objevila “milostný vztah své třináctileté holčičky . Následovaly dost rozporuplné reakce... Některé tomu nevěřily, jiné to obhajovaly, další se rozhořčily nad tím, že si maminka troufla otevřít papírek, který vypadl dceři ze svetru... Ale jedno je jisté – láska mámí čím dál tím mladší... však čtěte:

celý článek
KDE – S KÝM – CO?
Rubrika: [úkol pro vás]

Přátelé, berte tenhle příspěvek s rezervou – sice ještě teploměr nedostoupal dnešních konečných výšin, ale přiznám se, že už teď mi není zrovna fajn. Právě jsem se připlazila z prádelny, kam chodím pro vodu. Zalejvám totiž pár záhonků afrikánů, které jsem ukořistila na naše předokenní panelákové záhonky. Ale – CHCI SE VÁS VŠECH ZEPTAT:

celý článek
CHUDÁK MŮJ MANŽEL - III.
Rubrika: [úkol pro vás]

Lidičky, to, co tu většinou píšete, to všechno jsou věci, které Renata nejspíš určitě ví. Ale ona potřebuje slyšet něco konkrétního, potřebuje najít návod, co má teď zrovna dělat, potřebuje opěrný bod. Proto jsem přispěla já pohledem z mé strany. Chtěla bych vyprovokovat k dalšímu reagování právě holky, které se dostaly do pozice milenek (tedy, jak já nesnáším tohle slovo). Proto chci ještě napsat pro Renatu nějaké postřehy, které by měla znát:

celý článek
CHUDÁK MŮJ MANŽEL - II.
Rubrika: [úkol pro vás]

Ahoj Danielo, i když mám strach z reakce ostatních, tak to, o čem psala Renata, mi nedá, abych na to nereagovala. Hodně dlouho jsem nad tím uvažovala, přemýšlela, jestli to mám udělat - ale nakonec jsem se přeci jen rozhodla zaslat příspěvek... Jen to bude tentokrát „trápení z pozice jedné z milenek“. Myslím, že můj pohled - z druhého břehu – snad také někomu k něčemu bude.. Budu to psát jako milenka manželce...

celý článek
CHUDÁK MŮJ MANŽEL
Rubrika: [úkol pro vás]

Milá Danielo, poradila jsi dobře mnoha lidem, zkus poradit i mě: Je to asi tři měsíce, co jsem se zeptala svého manžela, jestli mu nějak nemůžu pomoct. Viděla jsem, že nestojí za nic, ani s dětmi nějak zvláště nekomunikuje.. Normálně se ho raději na nic neptám, protože jeho odpovědi znám dopředu. Má se špatně, raději se nemám ptát, protože to je pracovní a tomu bych nerozuměla. A jen oznámil, že na něj nemám s ničím naléhat ani spěchat, protože se zrovna nachází ve složitém období.

celý článek
KAŽDÝ DOBRÝ SKUTEK SI ZASLOUŽÍ POTRESTÁNÍ
Rubrika: [úkol pro vás]

Když už tu mluvíme o těch povolebních neuskutečnitelných snech, o chimérách, ráji, o místech, kde se majetek nemusí zamykat, o krásných lidských vztazích, které všichni, do jednoho, po volbách očekáváme, musím se vám svěřit s tím, co se mi nedávno stalo: vždy, když jdu z garáže, chtě nechtě, musím projít kolem jisté hospůdky. Už zdálky mě praštily přes nos její vyzařující spiny a vábily a žadonily: “Pojď na jedno, pojď na dvě…“

celý článek
ŽIJEME SPOLU TŘI - ON, JÁ A MOJE ŽÁRLIVOST - NEBO JE TO PRAVDA?
Rubrika: [úkol pro vás]

Ahoj Kudl@nko! Vždycky mi všechny problémy všech přišly nesmyslné, až přišly ke mně. Jsem 12 let vdaná a již několik let sleduji, že můj muž si oblíbil mou (snad dříve) nejlepší kamarádku. Když o ní říkám něco nepříznivého, hrozně se jí zastává. Pochopitelně tvrdí, že to není pravda. Jednou mu od ní přišla SMS takového znění, že jsem z toho byla nešťastná.

celý článek
ZAPOMENUTÝ TÁTA
Rubrika: [úkol pro vás]

Danielo, hodně jsem přemýšlel, jestli se můj problém sem vůbec hodí. Protože nemám problém se ženou, ale s dětmi. Jsem vdovec, žiju už delší dobu s přítelkyní a jsem celkem spokojený. Co mě trápí, jsou moje děti. Nic konkrétního proti nim nemůžu říct, nemáme žádné spory. My totiž nemáme spolu vůbec nic. Mám dva dospělé syny. Jeden je rozvedený, druhý svobodný. Oba bydlí kousek ode mne, ale vídáme se sotva jednou za čtvrt roku.. A snad ani to ne.

celý článek
ZNÁSILNĚNÉ SEBEVĚDOMÍ
Rubrika: [úkol pro vás]

Je mi 25 let. Vrátila jsem se před dvěma roky ze zahraničí, kde jsem pracovala v docela příjemné partě. Jeden večer mne šéf pozval na večeři. Protože to byl bezva chlap, v podstatě jsem ho brala jako kamaráda,tak jsem to nebrala jako nic zvláštního. Byl to hezký večer, a tak, když se cestou zpátky stavil prý „pro něco“ ve svém bytě, tak jsem klidně šla s ním, protože mi opravdu nic nedošlo.


celý článek
ADEPTKA NA ŠŤASTNÉ MANŽELSTVÍ? - II.
Rubrika: [úkol pro vás]

Dobrý den, Danielo. Na konci dubna jsem zaslala do Vaší poradny dotaz týkající se mého partnerského vztahu. Teď už vím že byl nazván velice trefně : "ADEPTKA NA ŠŤASTNÉ MANŽELSTVÍ?" Nejdříve jsem se zlobila na odpověď Vaši i všech ostatních, kteří odpovídali ve fóru. Článek jsem uložila ve svém počítači a otevřela ho až za 14 dní. Musím přiznat, že těch 14 dní až 3 týdny pro mě znamenalo cestu očistcem. Bylo to opravdu těžké.

celý článek
ZOUFALSTVÍ ZE ZTRÁTY JISTOTY
Rubrika: [úkol pro vás]

Kudlanko, radíš všem, snad poradíš i mě – ale stejně si myslím, že mě není pomoci. Jsem ženatý, mám hezkou ženu a dvouletého kluka. Práce fajn, nemáme se špatně. Manželka je na mateřské. Na první pohled všechno v pořádku. I teď, když to píšu, tak se mi zdá, že je to jen příšerný sen, ze kterého se probudím. Ono to vlastně všechno je už probuzení, ale spíš ne ze špatného, ale krásného snu do neuvěřitelné skutečnosti..

celý článek
DRUŽSTEVNÍ DŮM
Rubrika: [úkol pro vás]

Kudlanko, mám velký problém, ale není to s mužským. Tedy, alespoň ne s tím mým :-)). Jsem novou předsedkyní SVJ, neboli sdružení vlastníků jednotek, jak se říká společenství, kde jsou pohromadě družstevníci i majitelé bytů. Dělám to, stejně jako pár dalších lidí, krátkou dobu. Začínám si uvědomovat, že máme najednou rozhodovat o velkých zakázkách – potřebujeme nový výtah, opravu vodovodního řadu, výměnu vodoměrů, také potřebujeme termoregulační ventily na topení.

celý článek
ALKOHOLIČKA
Rubrika: [úkol pro vás]

U jednoho dotazu do poradny se objevil mezi komentáři téměř nenápadný, krátký text, který mne přiměl, abych pisatelce napsala: „Mam problem s mou maminkou, je alkoholicka. Pije jiz od mladi, ale nyni se to zhorsilo, prisla i o praci. Bohuzel, nikoho ted nema, ja jsem v Australii a kdyz ji volam, tak mi rika, ze je v poradku. Pritom vim, ze ma jen 40 kg, neji, jen pije, pujcuje si penize, a pak nevraci, ma jen zname, co s nimi pije.

celý článek
MAMINKO, ALE JÁ UŽ JSEM OPRAVDU DOSPĚLÁ!
Rubrika: [úkol pro vás]

Milá Danielo, je to už podruhé, co Tě žádám o radu. A vlastně nejen Tebe, ale všechny čtenáře kudlanky. Snad víc hlav víc ví – a já jsem už bohužel s rozumem v koncích a ptám se sama sebe: Je tohle normální??? Nejprve něco o mě: V tuto chvíli je mi 25 let. Donedávna jsem žila ve společné domácnosti se svou maminkou, které je 64. Můj otec zemřel, když mi byly 4 roky, a od té doby žije moje maminka sama. Asi není ani moc divné, že si nikoho ve 43 letech s tak malým dítětem na krku nenašla, nicméně ve vypjatých chvílích mi nikdy neopomněla zdůraznit, že tím důvodem jsem byla já.

celý článek
SPROSTÁ SLOVA - ANO ČI NE?
Rubrika: [úkol pro vás]

Možná si řeknete, že můj problém je drobnost, prkotina. Proti tomu, co tu čtu asi ano, ale já jsem z toho nešťastná a hlavně si nevím rady. Moje děti totiž mluví velice sprostě. U nás doma to tak není, samozřejmě, že taky někomu něco ujede, ale to je jen málokdy a pak to jsou jen ty „nejobyčejnější“ slova. Ovšem to, jak se někdy moje holčičky vyjadřují, to je jak říká babička: mluva dlaždičů.

celý článek
DOMÁCÍ HOSPODAŘENÍ
Rubrika: [úkol pro vás]

Danielo a vy všichni kolem, poraďte mi, nevím si rady s rodinnými financemi. Jsem na mateřské, ještě asi rok budu a cítím se někdy jak žebrák. Nákup musím vyúčtovat – předložit stvrzenky, nebo přesně napsat co a za kolik, všechno mi manžel přesně kontroluje. Nehrozí, že bych měla nějaké svoje peníze. On je OSVČ, má svůj účet, a tak ani nevím, kolik na něm vlastně má.

celý článek