[CNW:Counter]
  www.kudl@nk@.cz   

O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé…
 
téma
manuál
poradna
tady a tam
úkol pro vás
MUDr. Kudlička
fauna a flora
nejen duše
zážitky
krásno
:-)))
 
FÓRA KUDLANKY
 
 
 
dopisy do poradny
dopisy do redakce
 
 
 

Kudl@nk@
domovská stránka

Kudl@nk@
do oblíbených

 
 
 
DOMŮ
 
ARCHIV
 
bloguje.cz
 
 
 
 
Nová kniha: Jsem fakt impotent?!
 
KUDLANKA.CZ, ISSN 1214-7826
Copyright (c) 2003-2004
Šéfredaktorka:
Mgr. Daniela Umlauf Goldwein
 
ALIMENTY
Rubrika: [téma]

Dobry den, chtela bych se zeptat, jestli zde nekdo nevi, jak je to s alimenty v pripade, ze si vezmu za manzela muze s detmi. Bude se vyse jeho alimentu po svatbe vypocitavat z prijmu naší domacnosti nebo jen z manzelova platu? Predem dekuji za odpoved. Alena *** Jsem v podobne situaci, takze jak tak koukam, nadeje minimalni. Byvala zena mého pritele nikdy nepracovala a take nebude...Ma tri deti. Zdeňka

 


ODPOVĚĎ:

     Při určení výše výživného vychází soud na straně jedné z odůvodněných potřeb oprávněného (příjemce alimentů — potomka) a na straně druhé ze schopností, výdělkových možností a majetkových poměrů povinného (plátce alimentů — rodiče).


     V současné době neexistují žádné tabulky pro způsob výpočtu výživného, ani není stanoveno procento valorizace, anebo naopak předepsáno omezení dobou, po kterou není možno žádat o zvýšení výživného. Konkrétní výše výživného záleží na mnoha okolnostech, mezi jednotlivými případy nebo jednotlivými soudy se mohou tedy vyskytovat značné rozdíly. Každý případ se posuzuje individuálně, a nelze proto obecně stanovit minimální nebo maximální výživné. Pokud rodičem dítěte bude kupř. manažer s vysokým příjmem kolem 200.000 Kč měsíčně, může být odpovídajícím výživným i částka ve výši zhruba 30.000 Kč, byť ta zajistí potřeby nezletilého dítěte několikanásobně. Tam, kde to majetkové poměry rodičů dovolují, může soud rozhodnout nejen o pravidelných měsíčních splátkách, ale i o tvorbě úspor zabezpečujících zejména přípravu na budoucí povolání. .   


     Jestliže se rodič stane nezaměstnaným, je to jistě důvod ke změně poměrů, nicméně spíše jen na dobu krátkodobou, protože se předpokládá, že by si měl znovu najít novou práci a výživné platit z nového příjmu (vyhýbáním se zaměstnání rozhodnutí soudu neovlivní, ten totiž vychází z toho, jaký příjem mohl rodič za běžné situace dosáhnout, kdyby se mu nevyhýbal). I po přechodnou dobu však může rodič požádat soud o snížení výživného (např. jen pro několik měsíců); pokud by tak neučinil, je ovšem dále povinen platit ve výši uvedené v posledním rozhodnutí soudu.


     Alimenty se nestanovují jednou pro vždy — při změně poměrů mohou být na návrh jedné či druhé strany zvýšeny (či naopak sníženy) v závislosti na rozšíření potřeb oprávněného (dospívající student má větší nároky než kojenec) nebo zhoršení finanční a materiální situace povinného (z důvodu dlouhodobé nemoci, péče o další děti atp.).


     Dárky, kapesné a jiná příležitostná plnění, např. v průběhu styku povinného rodiče s dítětem, se do výživného nezapočítávají.


 Upozornění: Redakce si vyhrazuje právo mazat nevhodné a vulgární příspěvky

Komentáře

Z čeho mají Ti chudáci děti žít? kdo se o Ty nebožátka postará? Nestydatost (NČ - Mail - WWW) 03.07.2006, 08:46:44
Že se nestydíte, co z takových dětí vyroste??

Váš muž si s tím nelámal hlavu, nadělal si kupu dětí, choval se nezodpovědně a teď to ani nechce zaplatit.
Jen ať platí a at se o své děti stará, ať je vodí do ZOO a platí jim sportovní kurzy, aby z těch holomků vyrostli ŘÁDNÍ OBČANÉ.

Bylo chybou, když lidumil Havel zrušil tresat smrti. Na lumpy a kriminálníky nic jiného neplatí, musí se pořádně praštit přes prsty hned na počátku, jak se dostanou na šikmou plochu!!

Náš národ byl nejvzdělanější na světě s vysokou životní úrovní, bohužel pochybné existence a špatné zákony nás vedou do záhuby!!

Ještě je čas se obrátit a začít slušně žít, probuďte se a buďte k sobě milí a hodní a prokazujte si laskavosti a nechovejte se jak hyeny!!

Jen ať platí na svý děti, jinak z nich vyrostou gambleři a povaleči (stejní jako on a jeho vypečená líná matka!) a já tu chásku budu muset živit ze svých daní.

s úctou a přáním krásného slunečného dne všem milým lidem. NČ

(Wendy - Mail - WWW) 03.07.2006, 10:11:41
Čas by odpovídal taky klonu...NČ

je videt, ze prazdnici zacaly (sasa - Mail - WWW) 03.07.2006, 10:13:41
a nevytizeni pubertaci maji more casu sedet od rana do vecera u kompu. bezte na koupaliste, bude horko a budou tam pekny holky :-)

:-)))))) (NČ - Mail - WWW) 03.07.2006, 10:35:59
Tomu se nedá říct jinak, než závislost!!!!
Vždyť tohle je pro Kudlu naprosto úžasný vysvědčení :-))) Že nejen inteligent se od ní nedokáže odtrhnout. Ale ani dement!!!

ale neni zde odpoved na otazku (Jasmina - Mail - WWW) 03.07.2006, 10:58:02
zda i Zdenka riskuje ze se bude vypocitavat alimenty z celkoveho prijmu nove rodiny.-Tedy i z jejich penez.
nebude ale at se nenecha do toho vtahnout.
Pravdepodobne soud pozada aby predlozila vypis sveho konta-ma Zdenka pravo to odmitnout a nedat zadne informace o svem prijmu.
Ikdyby Zdenka vydelavala 500 000 euro mesicne-nema s detma z prvniho manzelstvi nic spolecneho,neni povinna prispivat.Manzelovi se bude vypocitavat vyzivne pouze z jeho platu.
Ale bacha-soud to muze zkusit,tim ze si vyzada vypis,-nedat se!)))


je to odvaha (sasa - Mail - WWW) 03.07.2006, 11:30:07
jit do vztahu (manzelstvi) s chlapem, co ma 3 deti...
ledaze by zdenka nechtela zadne vlastni :-)

(sasa - Mail - WWW) 03.07.2006, 11:32:01
p.s. anebo ze by budouci manzel mel fakt slusny prijmy...

Hmm, (Míša - Mail - WWW) 03.07.2006, 12:14:28
nevím, jak je to teď, ale za dávných časů, cca před 20 lety se to posuzovalo zajímavě. Vdala jsem se za rozvedeného muže s vyživovací povinností na 1 dítě. V brzké době jsme měli spolu dvě děti a náhle si jeho bývalá žena vzpomněla, že chce zvýšit výživné. K tomu si sociální odbor vyžádal potvrzení o příjmech od zaměstnavatele matky, otce, ale i mého. Když jsem se podivovala, proč někoho zajímá můj plat, bylo mi sděleno, že se zjišťuje celkový příjem rodiny a rozpočítává se na počet osob. Když jsem se zeptala, zda se tedy bude také posuzovat příjem nového manžela matky, coby člena její rodiny, bylo mi odseknuto, že ne, protože on nemá k dítěti jeho ženy žádné povinnosti a závazky. Ovšem já jsem je zřejmě mít měla. Pak se k nám domů navezla také sociálka, aby ověřila majetkové poměry obou rodin a začala si zapisovat věci, které měly mít nějakou hodnotu. Protože jsme neměli krom sporáku, lednice a přenosné telky téměř nic, zaujaly je obrázky na stěně, které jsem si sama namalovala - velice amatérsky: temperama na překližku. Ani nebyly zarámované. Ve zprávě se pak uvádělo, že máme plné stěny obrazů, naše děti že mají plno hraček (které pocházely ještě z období mého dětství) a v domácnosti se nachází značné množství knih. Že se v domácnosti matky nacházelo video, hifi-věž apod. ve zprávě chybělo. Takže mi to připadá, že se posuzuje dle vůle sociálních praovnic, které v mnoha případech vidí matku jako chudinku samoživitelku a otce coby vyvrhele, který se odmítá o své dítě z dřívějšího manželství postarat. Nechci tím ale říci, že takoví otcové neexistují - ze svého okolí znám dost takových, ze kterých dostat pravidelně alimenty je nadlidský úkol. A zatímco dříve se to celkem snadno vyřešilo srážkami ze mzdy, tak teď na tatínka = podnikatele téměř neexistují žádné páky.

Poraďte mi jak je to s děděním v manželství, prosím (Miroslava Outlá - Mail - WWW) 03.07.2006, 13:17:29
Dobrý den, tema mne velmi zaujalo. Prosím poraďte mi ohledně dědictví.
Uvažuji o sňatku s přítelem. On má otce nemocného rakovinou, kterému patří dva krásné velké byty na Karlově náměstí. Již jsem si zvykla na jeden z nich a nerada bych se stěhovala. No a ted k té mé otázce:
Jestliže si přítele vezmu a on následně zdědí ty dva byty, jedná se o majetek nabytý v manželství, tudíž v případě rozvodu mám na polovinu (1 byt) bezesporný nárok? Nebo bych manžela musela přimět k tomu aby ty byty prodal a peníze uložil na naše společné bankovní konto a až poté bych dostala svojí polovinu? Děkuji za Vaše rady. Míla.

Dva byty na Karláku, hmmm (NČ - Mail - WWW) 03.07.2006, 13:31:16
Není ten Tvůj přítel třeba i na mužský???

(Lucie - Mail - WWW) 03.07.2006, 13:36:00
Mrs. Outlá: dědictví nespadá do SJM...

No Mílo je vidět, že ho fakt děsně miluješ, (Inka - Mail - WWW) 03.07.2006, 13:40:50
ale myslím, že co je zděděné, je jen jeho a to i v případě, že to uloží na Vaše společné konto, protože když Tě nebude chtít vyplatit, tak velmi jednoduchou a logickou cestou dokáže, ty peníze jsou z prodeje toho co sám zdědil. To je vážně úžasné už před svatbou myslet na to jak se rozvedu a hbitě získám byt na Karlově náměstí.

Kudla je kráva a sere všechny! ( - Mail - WWW) 03.07.2006, 13:49:07


Zdeni já už mám asi alergii,, (Inka - Mail - WWW) 03.07.2006, 13:56:13
ale chlap co si dobrovolně udělá 3 děti, by je měl zabezpečit, starat se o ně a žít s nimi. Dokončit co jednou začal, protože děti jsou průser na 50 let, pak už zaklapeš bačkorama a bude Ti to jedno. S takovým asi budoucnost nebude (děti, domeček, auto), leda že bys vydělávala těch 200 tis měsíčně. Nedej bože, že by Ti udělal také tolik dětí a pak odlétl zase někam jinam a přenechal celou zodpovědnost jen Tobě.

Uf, Outlá (Kamila - Mail - WWW) 03.07.2006, 14:20:57
jsem v šoku...

Ince (Jasmina - Mail - WWW) 03.07.2006, 14:39:37
,nevime,proboha vubec nevime proc ten muz je rozveden.Netreba mit alergii,treba ho poslala pryc manzelka...
Zaujalo mne,co psala Misa;-ano,nekdy by se clovek potento.
Kdyby nahodou,nekdy,nekomu..lezla do bytu socialka-mate pravo ji nepustit domu!!!
Kdyz je treba nezbytne se obhajit-kdyz vas nekdo narkne z toho,ze se spatne starate o deti a vy vite ze je to blbost,potrebujete dokazat,ze doma to mate vse ok,pak je v zajmu socialku do bytu pustit ale pokud vam zazvoni u dveri nesympaticka baba-odmitnete ji,-mate pravo vyslovit neduveru k urcite osobe a pozadovat osobu jinou.
Socialka si rada hraje na absolutni moc a mnoho lidi z neznalosti a take trochu respektu pred uradem si vpusti do bytu i carodejnici,ktera-misto aby pomohla,tak situaci jeste zavari-a to bohuzel dost,nebot slovo socialky u soudu ma velkou vahu.

Miroslavo Outla (Jasmina - Mail - WWW) 03.07.2006, 14:42:35
Otec jeste dycha,Vy jeste neprovdana a uz uvazujete o dedictvi?
Lidicky,vobehneme cele Karlovo namesti a najdeme cloveka co vlastni byty a varujme ho!!!
At ty byty da radej cikanum.

dědictví (Miroslava Outlá - Mail - WWW) 03.07.2006, 14:43:46
Takže když můj otec koupil rodinné auto za zděděné peníze v případě rozvodu by 1/2 mojí matce nepřipadla?
Mám přítele moc ráda, nejde mi o peníze. Je to má opora, když něco potřebuji, postará se o mne.
Četla jsem si zákon v ASPI, jaktože nedostanu 1 byt? Přece peníze vydělané za dobu manželství se při rozvodu dělí spravedlivě napůl (plus výživné na děti matce, atp.).

Outlá, (Wendy - Mail - WWW) 03.07.2006, 14:44:30
neklonujk tady. A Miroslava je Míra, ne Míla, to je Miloslava. Víš vůbec jak se jmenuješ ? Koukni se do zrcadla, do občanky a pak, pokud neumíš plavat běž k vodě.

To Jasmina (Miroslava Outlá - Mail - WWW) 03.07.2006, 14:46:42
Promiň, můj muž je docela známý člověk, ale on ani otec tu nebydlí (podnikají v zajhraničí), když budeš obíhat Karlovo nám., bude Ti to k ničemu. A nevím, proč se divíte, předmanželská smlouva je přece standardní věc. Láska a peníze jsou 2 odlišné věci, nicht wahr?

dědictví (Miroslava Outlá - Mail - WWW) 03.07.2006, 14:54:31
Který zákon v Aspi má nastudovat člověk, který se chce rozvádět a potřebuje vědět co a jak?

))))) (Jasmina - Mail - WWW) 03.07.2006, 15:07:06
oh,pani Outla,uz uvazujete o rozvodu?
To je preci hloupost,-po svatbe uvarte manzelovi kaficko......)))))

Jasmi (Kamila - Mail - WWW) 03.07.2006, 15:10:55
cha, Outla si ho jeste nevzala!

Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text: