[CNW:Counter]
  www.kudl@nk@.cz   

O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé…
 
téma
manuál
poradna
tady a tam
úkol pro vás
MUDr. Kudlička
fauna a flora
nejen duše
zážitky
krásno
:-)))
 
FÓRA KUDLANKY
 
 
 
dopisy do poradny
dopisy do redakce
 
 
 

Kudl@nk@
domovská stránka

Kudl@nk@
do oblíbených

 
 
 
DOMŮ
 
ARCHIV
 
bloguje.cz
 
 
 
 
Nová kniha: Jsem fakt impotent?!
 
KUDLANKA.CZ, ISSN 1214-7826
Copyright (c) 2003-2004
Šéfredaktorka:
Mgr. Daniela Umlauf Goldwein
 
MĚSTO ÚSTÍ KRÁSNÉ I NEKRÁSNÉ
Rubrika: [tady a tam]

Řekl bych, že naše město – Ústí nad Labem - se poslední dobou opravdu lepší - revitalizace městského centra, Větruše, městský stadion a to není vše. Má velice pěkné okolí - jen řekněte, kde v bezprostřední blízkosti města najdete perfektní lyžařská střediska, spousty termálních koupališť, České Středohoří s hromadou stezek a údolími potoků s převýšením větším než ve Švýcarech, pískovcová uskupení v Tisé atd..

 

    

”     Ovšem naše milé Ústí má svojí odvrácenou tvář — ghetta krásnobřezenské a to slavné předlické. Výraz ghetto je docela jistě dost drsný, ale jak jinak nazvat oblast, kde lidé žijí pod hranicí chudoby, kde bují lichva a velká část obyvatel je drogově závislá?  Vono se ovšem říká, že ghetta si vytvářejí tam bydlící sami a také proto, že v těch ghettech chtějí žít.

     Podat pomocnou ruku je někdy neobyčejně těžké. Když podáte několikrát ruku, když ten dotyčný vám ale při tom z ruky ukradne hodinky, jindy druhej peněženku a třetí vás praští klackem po hlavě, tak by jste musel být Boží Člověk se Svatou Trpělivostí, aby Vás to nenas-štvalo.

     Když se takový člověk nastěhuje s rodinou k vám do baráku, barák celej a všechny byty v objektu jsou tím pádem o pár set tisíc levnější. Ono se tam pak velice rychle hůř bydlí a nikdo tam už byt nechce... Takového souseda budete vřele milovat? Ocituji slavná čtyři nejhorší slova, kterej od něj můžete slyšet: „Jsem Váš nový soused!“

     „Druhá komunita, pravděpodobně stejně velká, jsou Vietnamci; ale s nimi je to zcela bez problému. A proč asi ???? Že by to bylo tím, že tvrdě pracují, starají se vzorně o své děti, od společnosti nic nechtějí, ale naopak se do ní chtějí integrovat? Ono také – kdo kdy viděl příslušníka té první komunity (raději nerisknu bližší označení, jistě víte, o kom je řeč) stát na tržnici 10 a více hodin denně...

František Bouška, Ústí n. Labem

 Upozornění: Redakce si vyhrazuje právo mazat nevhodné a vulgární příspěvky

Komentáře

No jo, Větruše (master - Mail - WWW) 20.03.2006, 08:06:15
nebo naproti zase Mariánská skála, tam se to randilo… tam se to chodilo za školu. Dnes bych se styděl za ty přihlouplé omluvenky…od lékaře.:-))
Pamatuju, že už v minulém století byly Předlice nevábné, už tehdy to bylo gheto s ošklivými a vybydlenými domy, ale dnes to bude asi ještě ghetovatější část města než pamatuju.

Ono to ale výhledově vypadá tak, že díky stálé imigraci a plíživé islamizaci Evropy budou v mnoha městech Češi utiskovanou menšinou, že se budou muset přizpůsobovat stylu života nově vzniklé majority a snad se i děti našich dětí dočkají toho, že ze strany státu budou mít konečně také určité výhody menšin. (Bude jim odpouštěno nájemné, budou dostávat velké dávky za nic, budou - jen tak, z dlouhé chvíle devastovat jejich už zdevastované domy, městskou dopravou budou jezdit zadarmo a nikdo s nimi nehne, sem tam někoho okradou, to bude krásná budoucnost v „krásné“ zemi…) A v mešitách se pak budou 3x denně povinně modlit!
(Jak rád bych se mýlil.)Je to problém (Wendy - Mail - WWW) 20.03.2006, 08:10:45
a jak psal už Nostradamus - trest pro lidstvo za všechny jeho hříchy...
Kritizovaná komunita přichází do Evropy již v 9. století. Na cestu se vydává už o století dříve z přelidněného státu, kde se společnost dělila lidé věnovali buďto zemědělství nebo řemeslům. Tito ničemu a proto byli postupně vytěsňováni. Do českého kálovství přicházejí v 15. století z Rumunska, z pův. Vlašika Roma. Živili se jako kováři, tanečnice - a kradli. Svým chováním - nikoli barvou pleti - postupně vzbudili silný odpor domácího obyvatelstva. Byl tu dokonce i zákaz pobytu, poprvé za Marie Terezie. I demokratická 1. republika vydává zákaz kočování, zejména kvůli příživnickému způsobu života a roznášení nakažlivých nemocí, neboť se nechtěli nejen vzdělávat, ale ani léčit.
V současné době jich v Evropě žije přes 5 milionů. V hodnotovém žebříčku přetrvávájí handicapy spočívající v tom, že žijí pouze ze dne na den, vzdělání je u nich velmi nízko hodnoceno - jsou spíše orientováni na zlatý šperk než na diplom ze školy (jak uváděla i jejich advokátka doktorka Veselá - nerozumíme prý tomu, že romská žena dá přednost koupi šperku před židlemi či večeří pro rodinu, jsou jiní než my. Prosím, ať jsou, ale nesmějí s tím obtěžovat a zatěžovat společnost). Nízká úroveň vzdělání má tedy kořeny subjektivní Kromě toho děcka často neumějí pořádně česky. Propadající děti se kumulují v 5. a 6. třídách, působí rozkladně jako party mladistvých delikventů. Většina dívek do 18 let věku porodí, nevdávají se a využívají všech sociálních výhod.
Pokles zaměstnanosti postihl zejména ta odvětví, která jich zaměstnávala nejvíce. Soukromníci nemají vzhledem k špatným zkušenostem s jejich pracovní morálkou je zaměstnávat. Řešení tohoto poblému je v nedohlednu, neboť se nesmí sahat na jejich občanské svobody. To jsou fakta, to nejsou pomluvy. Takže asi tak.

Hezký Františku, hezký Wendy. (NČ - Mail - WWW) 20.03.2006, 10:00:19
Jenže nakonec příliš smutný, protože bez řešení! Teda - já bych řešení věděl...
Nejsem ale uplně jistej, že by s mým řešením souhlasili Uhl s Havlem! Ale snad, kdyby se alespoň na rok přestěhovali do oněch míst, pak snad i oni....

NČ, za řešení (Wendy - Mail - WWW) 20.03.2006, 10:08:26
tohoto vskutku zapeklitého problému by asi byla udělena Nobelova cena, pro tuto příležitost výjimečně tématicky ustanovena.
Tak jsem si aspoň pěkně postěžovali... Já bych na ně byla přísnější, neohlížejíc se na varovně vztyčený prst lidských práv. Kdo totiž chce mít práva, musí znát i povinnosti. Není růže bez trní.

Wen, (NČ - Mail - WWW) 20.03.2006, 10:23:51
za mý řešení se v minulosti udělovaly uplně jiný ceny, než Nobelovy. Ale je to jediný účinný!!!


Jojo, bohužel (Wendy - Mail - WWW) 20.03.2006, 10:57:28
možná že dříve než ke globalizaci dojde k radikalizaci !

Tohle nebylo v Usti, ale (Bara - Mail - WWW) 20.03.2006, 12:10:53
nedavno vysilala holandska televize porad o zemich, ktere jsou novacci v EU. Jednalo se konkretne o Slovensko a problem Romove. "Film" natoceny nekde na konci Bratislavy. Hruza a ostuda. Domy otlucene az na cihly, okna rozbita, deti spinave - nechodi do skoly, ulice plne odpadku a spiny, jeden dospelejsi kluk vysel ze dveri a hned se vedle venku vycural, nesel ani do kadibudky, ktere maji vedle domu!!!dospeli obleceni jak ti nejvetsi chudaci, bez zubu, neucesani, neumyti......ale do kamery jim zazpivali a deti zatancovaly, postezovali si jak jsou diskrimonovani, nikdo jim neda praci, to ze musi zit v takovemto ghettu a v nevyhovujicich domech bez socialnich zarizeni to zaridil bratislavsky primator, hamba mu. K tomu ten komentar holandskeho zurnalisty, ktery je litoval a komentoval to co videl, ale to pozadi proc to tak je uz nekomentoval, o tom nic nevi. Takze svet dostane takovehle zkreslene komentare, jak je temto lidem krivdeno a ublizovano jenom proto, ze jsou Romove. Nebudete mi verit, ale poprve jsem se stydela za to, ze pochazim z Cesko - Slovenska. To byl des, co ukazali.

Stydět se nemusíš (Wendy - Mail - WWW) 20.03.2006, 12:28:09
měli by se stydět jednak Romové (ale tito snad ani neumějí) a druhak ten reportér za neprofesionální výkon. Ovlivňovat pomocí médií lidi je hrozně snadná věc. Protože ruku na srdce - kdo si to sem přijede ověřovat ?
Je potřeba začít od rodičů. V Chánově vytrhali v domech vše dřevěné včetně okenních rámů a topili s tím v kamnech, na kterých vařili. Plyn i el. jim pro neplacení totiž odpojili.S příchodem zimy nosili na rukou ukazovat zastupitelům malé děti - že zmrznou ! To si ale měli uvědomit v létě, když ty byty demolovali, oni nevědí, že po létě přijde podzim a potom zima ? Je to stále dokola a ať se nikdo nediví, že už toho máme plné zuby. V dnešní době nemůže nikdo žít jako příživník.

Bratislava (NČ - Mail - WWW) 20.03.2006, 14:02:16
je normální prachvobyčejná vesnice, s pár panelákama mezi dřevěnejma boudama. Jednou jsem tam sešel asi 50metrů od toho, čemu tam řikaj vznešeně "hlavní třída", a ocitnul jsem se ve středověkym cikánskym lágru. Nazpět jsem zdrhal dost rychle.

(Alena - Mail - WWW) 20.03.2006, 14:23:16
Ústí není zase tak špatný, až na pár čtvrtí. Ale úplný klid není snad v žádné městě. Jinak je tu pěkná příroda,spousta míst na procházky a výlety. Mě osobně se Ústí líbí možná je to tím, že jsem se tu narodila.

Když jedu z Prahy do Mostu vlakem (Wendy - Mail - WWW) 20.03.2006, 14:25:58
tak zásadně koukám z okýnka, neboť krajina je tam skutečně pěkná. Střekov nad vodou, pak ty kopečky a skály, je to tam fakt hezký. Jenom nesmíme zabloudit jak NČ...

Aleno, (master - Mail - WWW) 20.03.2006, 14:29:20
pro mne bylo Ústí nejkrásnější na Větruši, na zmíněné Mariánce a na Klíši, Vilová 17... :-))
(Toho si nevšímej, to je jen vzpomínka na mládí) :-))

Masterku (Alena - Mail - WWW) 20.03.2006, 14:57:18
Taky jsem tam chodila na rande, no jo holt jsou ty místa profláklá :o))) a teď ještě moc pěkně opravili Větruš, mám čest tam jít kamarádce za svědka, moc se na to těším. Celé město je teď v renovaci, tak Mírák vypadá příšerně, ale v srpnu už má být vše hotové a krásné. Jen to problémové obyvatelstvo není kam vystěhovat. Za měsíc se, ale stěhuji do Prahy, tak budu mít zase co poznávat a kde se ztrácet. Mám totiž orientační nesmysl.

Já v Ústí studoval, (Ydiot - Mail - WWW) 20.03.2006, 22:58:33
a ačkoli teď bydlím v krásných Českých Budějovicích, uvažuju, že až budu velkej, koupím si chatku v Brné... protože krajina kolem Ústí je podle mě nejkrásnější v Čechách. Jel bych se tam hned podívat, ale je to dlouhá štreka a nemám tam u koho přespat - nenabídnete se někdo? Přivezu vám bombonijéru! :-)

Je tam levná (Wendy - Mail - WWW) 21.03.2006, 08:33:58
taková jako studenntská ubytovna, jsou to chatky, ale doporučuji jen v létě, jsou špatně vytápěné.

Ale Wen (NČ - Mail - WWW) 21.03.2006, 08:58:06
Přeci ne v Ústí:-)
Tehdá to zabloudění do lágru, to bylo v Brrrrrrrrrrr!!!atislavě.

Ydiote (Alena - Mail - WWW) 22.03.2006, 10:52:29
Jééé ty bonbony bych si dala. Škoda, teď se, ale stěhuji do Prahy, můžeš mi klidně pomoc se stěhováním, malováním a pak místo Ústí můžeš objevovat krásu Hradčan :o)))

Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text: