[CNW:Counter]
  www.kudl@nk@.cz   

O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé…
 
téma
manuál
poradna
tady a tam
úkol pro vás
MUDr. Kudlička
fauna a flora
nejen duše
zážitky
krásno
:-)))
 
FÓRA KUDLANKY
 
 
 
dopisy do poradny
dopisy do redakce
 
 
 

Kudl@nk@
domovská stránka

Kudl@nk@
do oblíbených

 
 
 
DOMŮ
 
ARCHIV
 
bloguje.cz
 
 
 
 
Nová kniha: Jsem fakt impotent?!
 
KUDLANKA.CZ, ISSN 1214-7826
Copyright (c) 2003-2004
Šéfredaktorka:
Mgr. Daniela Umlauf Goldwein
 
AMERIKA - PRVNÍ DEN NA LONG ISLANDU I.
Rubrika: [tady a tam]

Probudil mne štrachající kamarád. Bylo něco po páté ráno. Odcházel na subway, do práce. "Jestli tedy fakt chceš něco dneska dělat, jak jsi večer říkal, připravil jsem ti tu sekeru a pár pilek, támhle u dveří. Vyber si, snad bude některá ještě ostrá, moc jsem to neprohlížel", povídá. "Na zahradě je poražený strom. Pár silných větví už jsem odřízl při kácení. Tak ho můžeš rozřezat na špalíky tak 30, 40 centimetrů dlouhé, aby se vešly do pytle. Ve čtvrtek odváží odpadky, tak jim to tam přidáme. V ledničce si vezmi co chceš,

já dneska něco dokoupím. Kdybys šel ven do města, tady máš klíče od bytu a od domu. Já přijdu tak po páté. Tak ahoj."

 

    ” A byl pryč. Vím sice, že ranní ptáče dál doskáče, ale pět ráno je pět ráno a s myšlenkou – ještě si to tu užiju – se zabalím do deky a usínám spánkem spravedlivých. Když mě slunce v tomhle sklepním bytě konečně probudí, je už těsně před osmou. Vstanu, obleču si kalhoty a v pantoflích a tričku se jdu podívat nahoru po schodech na zahrádku na ten strom. Včera jsem přiletěl po osmé večer a než jsme se dostali z letiště sem na 62nd St. v Glendale na hranici Brooklynu a Queensu, byla už tma. Večer to byl nezapomenutelný zážitek, vidět osvětlený dolní Manhattan s Dvojčaty uprostřed.

     Bylo to stejné jako na těch fotografiích! Neuvěřitelné – být poprvé v New Yorku...

 Všude spousta aut, už začínám tušit, že výjezd autem směr Kalifornie nebude žádná sranda. A navíc bez pojištění. Začínám uvažovat, jestli jsem si nevzal náhodou velký krajíc. Já jsem přeci sám autem nikdy neprojel pořádně ani Prahu ... Obhlížím budoucí práci, průměr tak 20-30 cm, délka tak pět metrů, pak několik silných větví, to by šlo. Za dopoledne to zmáknu, naobedvám se a pak vyrazím subwayí do betonové džungle Manhattanu na svoji první výpravu za dobrodružstvím ... Ještě zběžný pohled na okolí vnitrobloku na okolní zahrádky a okna protější strany dvoupatrového domu a rychle zpět do tepla bytu. Rána jsou zde kupodivu dosti chladná na toto roční období.

     A jéje. Tyhle dveře na zahrádku mají na rozdíl od všech ostatních, nejen na Long Islandu, ale v celé Americe, kliku, ale hned zjišťuju, že já ji asi právě nemám. Klika se ani nehne. Ani dolů, ani nahoru, prostě nic. A dveře se před chvílí, jak jsem sledoval, pomaloučku zavřely, jakoby mně dávaly čas na návrat, který jsem nevědomky propásl ... V tu chvíli mě přešla zima. No to snad není možný, že tu zůstanu až do pěti venku. Ještěže včera hlásili v TV, že šance na déšť je tak 35 %. Po chvíli zkoumání jsem zjistil, že jediná možnost, jak se dostat zpět, je rozbít boční okno vedoucí na schodiště v bytě, ale pořád jsem si neuměl představit, jak se budu z něho soukat do hloubky schodiště. A rozhodně bych pak nemohl nikam odejít a to ani příští den, dokud kamarád nezařídí nové zasklení, protože já to určitě se svou angličtinou zařizovat nebudu. Kdybych měl s sebou alespoň nůž nebo šroubovák, možná by se dala odstranit obvodová lišta, tahle šoupací okna vypadají dost fórově a dodnes nechápu, jak je mohou amíci používat. Podle mě nemohou moc těsnit - jenže tady je energie pořád tak laciná, že to prostě asi nikomu nevadí. Jenže nemám s sebou vůbec nic.

     Ještě, že jsem si vzal ty kalhoty, to bylo fakt štěstí – zvlášť tady v Emerice. Dobře si pořád pamatuju, jak na mě strejda zařval, abych rychle zalez´ do stanu a nevylézal ve slipech, když jsem u něj v Kalifornii v 94´ byl na návštěvě. Já tenkrát vůbec nechápal, o co mu vlastně jde? U nás se na vodě normálně převlékáme všichni vedle sebe a vo nic přece nejde. A tady jsem byl ve slipech. Ale Láďův přísný nekompromisní tón říkal jasně, že tady to bude asi něco jiného!

Toulavej, Plzeň


 Upozornění: Redakce si vyhrazuje právo mazat nevhodné a vulgární příspěvky

Komentáře

Toulavej, (Aknela - Mail - WWW) 13.03.2006, 16:30:10
začal jsi hezky, neutrálně bez zbytečných osobních komentářů...tak to by ti tu mohlo projít.
Jestli ale v příštích dílech budeš mít nějaké cukání napsat o tom, že se ti zastesklo po české kuchyni a nebo že ti nedej bože nechutnal BicMac, rychle se plácni přes prsty a zamysli se sám nad sebou. Jinak si tě Stáňa vypátrá až v té Plzni a pošle na tebe Homeland Security:)

Pro sichr bych doporučovala v každém díle pochválit zručnost a rozhled amerických obyvatel a vyprávění bych otevírala na střídačku citáty z bible a glosičkami největšího současného amerického génia - prezidenta Bushe.

PS: Jinak píšeš moc hezky a už se těším na další pokračování!!!!

Bravi bravi braisimi (Alicka - Mail - WWW) 14.03.2006, 01:42:00
Aknelo nemas chyby. I ja cekam jak to pujde dal. Jak rika Bible "MILUJ BLIZNIHO SVEHO".

No ale s tema slipama.... hmmmmmm asi musim zazit stanovani se slipama...

NC co kdybys mels naladu trochu si do me rypnout???

Děvčata, (Wendy - Mail - WWW) 14.03.2006, 13:13:13
Nevidím to tak nekonfliktní. Co ta narážka na konci článku, není to obviňování ze zbytečného puritanismu ? Ještě by to chtělo vylepšit, Toulavej !
PS.: nemyslím to vážně.

Toulavej, (Alenka - Mail - WWW) 14.03.2006, 19:34:13
to je bude ted z te cesty co na ni prave jsi?

Alenko, (Pecka - Mail - WWW) 15.03.2006, 15:19:05
určitě ne - píše tam o Dvojčatech.

Aknelo (Jirka Y - Mail - WWW) 16.03.2006, 02:08:46
Radsi nic toulavymu nedoporucuj. At napise popravde jak to videl.
Jestli napise, ze tam jsou lidi jako vsude jinde, jenom snad oproti Evropanum vice tolerantni (coz je muj nazor), radeji to ani necti. At te neklepne pepka.

Tolerantni (Mrska - Mail - WWW) 25.03.2006, 06:02:17
to je ono.

Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text: